Google+

Audiobooki angielskie

Audiobooki angielskie to świetny sposób na szlifowanie języka angielskiego. Pozwalają one szybko i intuicyjnie zrozumieć słownictwo oraz osłuchać się z językiem mówionym.
Audiobooki należy dobrać do własnego poziomu zaawansowania.

Świetnymi audiobookami służącymi do nauki języka angielskiego są audiobooki wydawnictwa Macmillan Readers. Jest to seria uproszczonej prozy w języku angielskim. Książki te są podzielone na sześć poziomów zaawansowania.
Poziom Beginner – posiada około 600 podstawowych słów, a najwyższy – Upper Intermediate – około 2200. Sprawia to, że nawet posiadając mały zasób słownictwa i znając tylko podstawy języka angielskiego można już rozumieć całe zdania i oswajać się z językiem w praktyce.  Jest to bardzo ważne, gdyż często uczniowie nawet mając zaawansowaną wiedzę teoretyczną nie rozumieją podstawowych zdań wypowiadanych szybko i z naturalnym akcentem.

Jeżeli wcześniej nie korzystaliśmy z tego typu pomocy najlepiej zacząć od poziomu podstawowego, gdyż nawet on na początku może sprawiać problemy. Po opanowaniu podstawowego materiału można przejść do bardziej zaawansowanych poziomów.
Audiobooki wydawnictwa MacMillan Readers można znaleźć tutaj.

Słuchanie audiobooków po angielsku jest także niezwykle motywującym i dającym ogromną satysfakcję sposobem nauki. Świetnie jest móc oglądać anglojęzyczne programy czy filmy w oryginalnym języku i wiedzieć, że zrozumie się np. Anglika, kiedy będzie się chciało porozmawiać na ulicy. Aspekt ten jest często pomijany w naszych szkołach czy na kursach językowych.
Sporo ciekawych audiobooków i kursów angielskiego jest również na tej stronie…

Dodaj komentarz

Current month ye@r day *